Historie

1. ročník - 21. 5. 1988

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Větráci - Kopidlno
Pohoda - Chrudim
Trumšajt - Náchod
Trdlo - Pardubice
Povijan - Svitavy
Vodáci - Pardubice
Chrpa - Chrudim
Ženáči - Pardubice
Vítěz: Pohled - Havlíčkův Brod
Host: Jiří Dědeček - Praha

2. ročník - 3. 6. 1989

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Pohled - Havlíčkův Brod
Pan Svahilski - Chrudim
Kamelot - Brno
Pohoda - Chrudim
Chrpa - Chrudim
Klíč - Praha
Vítěz: Trdlo - Pardubuce
Host: Zdeněk Černohouz - Olomouc

3. ročník - 9. 6. 1990

Místo: Myslivecký dům Chrudim
Účinkující: Trdlo - Pardubice
Chrpa - Chrudim
Folk Team - Brno
Tarantule - Opava
Vítěz: Střepy - Jihlava
Host: Vláďa Dobeš - Praha

4. ročník - 31. 8. 2002

Místo: Městský park Střelnice Chrudim
Účinkující: Chrpa - Chrudim
Klíček - Chrudim
Spolktrio - Liberec
Šmehydlo - Chrast
Petr nebo Pavel - Karlovy Vary
Chudinkové - Praha
Vítěz: Jarret - Liberec
Host: Slávek Janošek s bandou

5. ročník - 6. 9. 2003

Místo: Městský park Střelnice Chrudim
Účinkující: Trdlo - Pardubice
Folklok - Praha
Spolktrio - Liberec
Šmehydlo - Chrast
Pádlo - Pardubice
Vítěz: Jarret - Liberec
Host: Radůza - Praha

6. ročník - 26. 6. 2004

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Jameki - Polička
Bezefšeho - Praha
Vespol - Litomyšl
Chrpa - Chrudim
Šmehydlo - Chrast
Jarret - Liberec
Vítěz: Jewelci - Znojmo
Host: Tomáš Kočko & orchestr

7. ročník - 3. 9. 2005

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Pouta - Pardubice
Modrá Kref - z Pardubic a širokého okolí
Jewelci - Znojmo
Bokomara - Brno - Slavkov
Poutníci - Brno
Vítěz: Vojta Kiďák Tomáško - Loket nad Ohří
Hosté: Ginevra - Příbram - historické písně a balady
Táboři - Tábor - skupina historického šermu

8. ročník - 2. 9. 2006

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Pročne - Hradec Králové
Stráníci - Osek u Duchcova
Bratři - Zrnětín
Svítání - Brno
Spolk trio - Liberec
Chrpa - Chrudim
Vítěz: Bran - Praha
Host: Oli & Lu - Bratislava SR

9. ročník - 8. 9. 2007

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: Rosa - Litomyšl
Šmidt Jiří - Praha
Shannon - Praha
Vomiště - Děčín
Apple - Plzeň

Vítěz: Míša Leicht - Plzeň
Host ze Slovenska: část skupiny ZA - z okolí Skalice

10. ročník - 6. 9. 2008

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkovali vítězové minulých ročníků: Míša Leicht - Plzaň
Jewelci - Znojmo
Vojta Kiďák Tomáško - Loket nad Ohří
Trdlo - Pardubice
Jarret - Liberec

Host: Chrudimská komorní filharmonie & Trdlo - Chrudim a Pardubice

Přehlídka v rámci Roku hudby Chrudim - 25. a 26. 7. 2009

Místo: Resslovo náměstí Chrudim
Účinkující: Qjeten - Praha
My30.AVI - Praha
J.Smitzer - Praha
Hluboké nedorozumění - Praha
Načas - Blatná
Devítka - Brno
Marien - Pardubice

11. ročník - 24. a 25. 7. 2010

Místo: Resslovo náměstí Chrudim
Účinkující: Esence - Praha
Country Colaps - Pardubice
Kofein - SR Bratislava
Qjeten - Praha
Pavučina - Pardubice
Domino - Olomouc
EPY de Myje - České Budějovice
Marien - Pardubice

Vítěz: EPY de Mye - České Budějovice
Host: nedostavil se

12. ročník - 25. 8. 2012

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: JANE COUNTRY - Brno
Petra Šany Šanclová - Kobořice
Knezaplacení - Praha
Romania - Trnava - Slonensko
Pepa Štross - Klášterec nad Ohří

Vítěz: Pepa Štross - Klášterec nad Ohří
Host: Martin Maxa - Litvínov

13. ročník - 24. 8. 2013

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: FLANDER A SPOL - Praha
ROMANA SULČÍKOVÁ - Beroun
BEJLÍ - Praha
ŠIDLO - Partizánske - Slonensko
YANTAR - Břeclav

Vítěz: ŠIDLO - Partizánske - Slonensko
Host: MONTY A NEKAPELA - Přibice

14. ročník - 23. 8. 2014

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: KOFE & VLNA - Olomouc
DAN VERTÍGO - Brno

BURIZON - Praha
D.N.A. - Brno

Vítěz: D.N.A. - Brno
Host: MARTIN PÍSAŘÍK se skupinou AKUSTIK

15. ročník - 12. 9. 2015

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: MIMIKOŠ - Luže
KDOVÍ - Chrudim
CHRPA - Chrudim, Pardubice
Jiří Dědeček - Praha
KANTOŘI - Hradec Králové
JUDr. Ivo Jahelka - Jindřichův Hradec

16. ročník - 10. 9. 2016

Místo: Letní kino Chrudim
Účinkující: MLASK - Chrudim a Pardubice
KVINTA - Litvínov
MALÁ PARTA - Plzeň
SEMTAM - Týn nad Vltavou
TRIO P.E.S. - Františkovy Lázně
MIROSLAV PALEČEK - Praha
DEVÍTKA - Minice

Vítěz: TRIO P.E.S. - Františkovy Lázně

o o o o o o o o o o o o